معرفي و برنامه زمانبندي مدرسه
معرفي مدرسه كسب و كار خواجه نصير
 
مدرسه تابستانه كسب و كار، برنامه دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي براي تقويت مهارت هاي كارآفرينان، فعالين كسب و كارهاي نوپا و توانمندسازي دانشجويان و دانش آموختگان براي ورود موفق به بازار كار حرفه اي است. اين رويداد با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از برنامه نوآوري دانشگاه  و مشاركت صندوق نوآوري و شكوفايي برگزار مي شود.
 

"در سومين دوره مدرسه تابستانه كسب‌وكار خواجه نصير صفر تا صد خلق كسب‌وكار شخصي و توسعه‌فردي را بياموزيد!"

 

مدرسه تابستانه خلق كسب‌وكار خواجه نصير چيست؟

 

  • كارآفريني يا كارمندي؟؟؟

 

در اين مدرسه اول از همه قراره خودتون رو بهتر بشناسيد و ببينيد كه براي چه كاري ساخته شديد. اگر تصميم گرفتيد كه كارآفرين بشيد ما همه‌ي مراحلي كه تا رسيدن به موفقيت بايد بگذرونيد رو بهتون آموزش ميديم. ولي اگر خواستيد كارمند بشيد چي؟!!! در اين صورت شما با ديدن كل فرايند يك كسب‌وكار ميتونيد به درستي تصميم بگيريد كه تو چه بخشي بايد كار كنيد و مهارت‌هاي لازم براي كار در اون حوزه و كار تيمي رو هم مي‌آموزيد.

 

  • فرصتي مناسب براي تيم‌سازي و شبكه‌سازي...

 

شايد تا به حال ايده‌هايي به ذهنتون رسيده باشه كه دوست داشتيد اون ايده رو به كسب‌وكار شخصيتون تبديل كنيد ولي چون نمي‌دونستيد از كجا بايد شروع كنيد و يا تيم خوبي نداشتيد كه تو اين مسير همراهيتون كنه نااميد شديد. در مدرسه شما با همفكران خودتون آشنا ميشيد. ميتونيد تيمتون رو اينجا تشكيل بديد، شبكه‌سازي كنيد و يا عضو تيم بقيه بشيد و در فرصت يك ماهه‌اي كه داريد زير نظر اساتيد روي ايده‌تون كار كنيد.

 

 

  • نوآوري در كسب‌وكار راه حل مقابله با بيكاري و مسئله اشتغال!!!

 

واقعيت اينه كه اين روزها ديگه كار كردن به روش سنتي خيلي جواب نميده. ايجاد واحدهاي صنعتي مشابه متعدد بدون هيچ‌گونه ارزش افزوده‌اي نسبت به يكديگر باعث ميشه كه اوضاع اقتصادي در بسياري از اين واحدها بهم بريزه و در نتيجه‌ي اون فرصت‌هاي شغلي كاهش چشمگيري پيداكنه و نتيجه‌ي همه‌ي اين‌ها ميشه بيكاري جوانان! شما در مدرسه مهارت ايده‌پردازي كسب مي‌كنيد، طراحي و توسعه محصول/خدمت فناورانه را تمرين مي‌كنيد، با فرصت‌ها و روندهاي روز خلق ارزش و ثروت در دنيا آشنا مي‌شويد و براي  ورود موفق به بازار كار حرفه‌اي و استخدام آماده مي‌شويد.

 

مراحل ثبت‌نام، پذيرش و شركت در مدرسه:

 

  1. ثبت‌نام اوليه: 1 الي 31 تير
  2. مصاحبه حضوري:  1 و 2 مرداد
  3. ثبت‌نام قطعي:  5 الي 10 تير
  4. افتتاحيه و پذيرش مدرسه: 16 مرداد
  5. برگزاري دوره‌ها:  17 مرداد الي 16 شهريور
 
 برنامه زمانبندي عناوين و دوره هاي آموزشي مدرسه كسب و كار به شرح زير است:


 

در مدرسه تابستانه مديريت كسب‌وكار خواجه نصير، چگونگي بهره‌گيري از اصول علم مديريت در كنار دانش مهندسي براي حل مسائل واقعي موجود در زمينه‌هاي مهندسي، فناوري و خدماتي را بياموزيد!

 

مدرسه تابستانه مديريت كسب‌وكار خواجه نصير چيست؟

 

  • آنچه  مهندسان در دانشگاه نمي‌آموزند...

 

امروزه هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور و همينطور تجاري‌سازي نتايج تحقيق و توسعه شامل طراحي و توليد كالا و خدمات در حوزه فناوري‌هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان، بسيار اهميت دارد. مدرسه تابستانه مديريت كسب و كار خواجه نصير به گونه‌اي طراحي شده‌است تا دانش‌آموختگان رشته‌هاي مهندسي بتوانند ميان آموخته‌هاي مهندسي، فناوري و مديريتي خود ارتباطي موثر برقرار نمايند تا با استفاده از آن، خروجي فرآيندها و فعاليت‌هاي مهندسي خود را بهينه‌سازي كنند. اين دوره سبب مي‌شود تا مهندسان براي پذيرش نقش‌هاي مديريتي در تيم و سازمان آماده شوند و راه براي پيشرفتي چشمگير در مسير شغلي ايشان باز شود.

 

  • ناتواني در بازاريابي و تجارت محصولات توسط شركت هاي دانش بنيان

 

علي‌رغم اين‌ كه فعالان در حوزه‌ي شركت‌هاي دانش‌بنيان از جمله دانش‌آموختگان و نخبگان كشور هستند، اما بسياري از آنها با مسائل بازاريابي محصول از جمله مراحل معرفي محصول، تبليغات، مذاكرات جهت ثبت سفارش، ارتباط با بازارهاي بين المللي جهت صادرات و غيره آشنا نبوده و به همين دليل در مرحله فروش محصول با مشكل مواجه مي شوند. علاوه بر آن در راه‌اندازي و اداره تيمي متشكل از مهندسان و نخبگان همواره مسائل و مشكلاتي رخ مي‌دهد كه به دانش و مهارت مهندسي و مديريتي توامان احتياج دارد. مدرسه مديريت كسب‌وكار خواجه نصير به نوعي يك پلتفرم براي مهندسان جوان، اساتيد دانشگاهي و مديران جواني است كه مي‌خواهند مديريت فني و رهبري را در شركت‌هاي خود پياده‌سازي كنند.

 
 
 


 

 

 

 
 
 

 
تاریخ به روز رسانی:
1398/04/24
تعداد بازدید:
7103
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.