با حضور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور؛
افتتاح مركز نوآوري «نصير»
دوشنبه 28 خردادماه مركز نوآوري دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي با حضور دكتر سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و دكتر علي خاكي صديق رييس دانشگاه افتتاح شد.
 


مركز نوآوري «نصير» با حضور دكتر سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و دكتر علي خاكي صديق رييس دانشگاه در دانشكده مهندسي مكانيك, صنايع و مواد افتتاح شد.
در اين مراسم دكتر ستاري به اتفاق هيات همراهش از شركتهاي فناور و هسته هاي استارتاپي مستقر در مركز نوآوري بازديد كرد و درجريان محصولات و فعاليتهاي آنها قرار گرفت. رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي نيز درحاشيه مراسم ابراز داشت اين مركز فراتر از استانداردهاي دانشگاهي ساخته شده است و اميدواريم با تقويت شركتهاي دانش بنيان و حمايت از تجاري سازي فناوريهاي دانشگاهي, براي دانشگاه درآمدزا شود. دكتر خاكي‌صديق با ابراز اميدواري از توسعه اين مركز، يادآور شد: اين مركز نياز به زيرساخت‌هايي دارد كه بايد نسبت به آن اقدام شود و ما اميدواريم در آينده بخشي از بودجه‌هاي دانشگاه صرف اين امر شود.

معرفي مركز نوآوري
اوايل سال 96 , به همت مركز رشد واحدهاي فناور دانشگاه و با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري, برنامه مركز نوآوري كليد خورد. فاز اول مركز نوآوري در دانشكده مكانيك راه اندازي شد و در صورت ادامه حمايتها فازهاي توسعه براي آن در نظر گرفته شده است.
  اين مركز مجموعه اي شامل شركتهاي دانش بنيان و فناور, تيمهاي كارآفرين دانشجويي, شتابدهنده ها و مربيان و مشاوران استارتاپي است. حضور و تجمع اين گروه ها كنار همديگر به هم افزايي و كمك به خلق ارزش افزوده آنها منجر مي شود. در حال حاضر 7 شركت فناور داريك, آرتينه صنعت, انرژي سبز, فراصوت پارسيان, ره بين صنعت, سامانه ايده نفيس و رازق در مركز نوآوري فعاليت مي كنند. همچنين مركز داراي فضاي كار اشتراكي با ظرفيت استقرار 14 تيم دانشجويي است كه در قالب هسته هاي استارتاپي  پذيرش مي شوند.
علاقه مندان به كارآفريني جهت عضويت و استفاده از امكانات مركز مي توانند به وبسايت مركز رشد به آدرس roshd.kntu.ac.ir مراجعه نمايند.
 
   
   
   
   
   
   
   
   
 
تاریخ:
1397/04/02
تعداد بازدید:
265
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.