با تصميم شوراي مركز رشد دانشگاه
فاپن به عنوان شركت برتر مركز رشد در سال 1396 انتخاب شد
شركت دانش بنيان فناوري ايرانيان پژوهش نصير (فاپن) به مدير عاملي دكتر رضا افضل زاده به عنوان شركت برتر مركز رشد در سال 1396 انتخاب شد.
شركت دانش بنيان فناوري ايرانيان پژوهش نصير (فاپن) به مدير عاملي دكتر رضا افضل زاده به عنوان شركت برتر مركز رشد در سال 1396 انتخاب شد. اين تصميم در جلسه آخرسال شوراي مركز رشد دانشگاه اتخاذ شد. بر اين مبنا در اختتاميه دومين جشنواره نوآوري و كسب و كار خواجه نصير از شركت فناوري ايرانيان پژوهش نصير تقدير به عمل آمده و تنديس جشنواره و لوح تقدير به مديرعامل شركت اهدا شد.
فاپن از سال 1392 به مركز رشد خواجه نصير پيوست و دوسال بعد موفق به اخذ مجوز دانش بنيان از معاونت علمي و فناوري رياستج جمهوري شد. فعاليت هاي شركت شامل دو بخش عمده مي­باشد. بخش اول شامل ساخت دستگاه­ها و تجهيزاتي است كه به صورت سفارشي و در غالب پروژه تعريف مي­گردد. بخش دوم شامل تجهيزدستگاه­هايي است كه توسط شركت ساخته شده و با ويژگي­هاي مشخص به فروش مي­رسـد. اين دستگاه­ها عمدتاً نمونه داخلي ندارند و فاپن تنهـا توليدكننـده اين دستگاه­ ها در ايران مي­ باشـد. دستگاه­ هاي توليدشده در شركت فاپن شامل انواع اولتراسونيك با توان­ هاي مختلف، تجهيزات كمك آموزشي براي دانشجويان، دستگاه­ هاي مولد مغناطيس و دستگاهي مرتبط با محصولات كشاورزي است.

1.  انواع دستگاه­ هاي اولتراسونيك هموژنايزر با كاربردهاي گوناگون ساخته شده است. اولتراسونيك­ هاي آزمايشگاهي با توان 3، 30 ، 60 ، 400 و 1200 وات در اندازه ­هاي مختلف به صورت نمونه توليد شده­ اند. تجهيزات كمك آموزشي با نوآوري متخصصين شركت فاپن و با ساده­­ ترين روش­هاي يادگيري براي دانشجويان فيزيك و مهندسي تهيه شده است. دستگاه ESR (تشديد اسپيني الكترون) براي درك مفهوم جذب انرژي الكترومغناطيس توسط الكترون­ها و دستگاه آزمايش اپتيكي عكس مجذور فاصله و الگوي تابش از جمله توليدات است.

لازم به ذكر است دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي به منظور تقويت اقتصاد دانش بنيان، از سال 95 اقدام به انتخاب برترين شركت عضو مركز رشد در حوزه توسعه اقتصادي نموده و از اين شركت با عنوان" ارزش آفرين برتر" تقدير به عمل مي آيد.
 
 
 
تاریخ:
1396/12/19
تعداد بازدید:
116
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.